رینوپلاستی بینی چیست؟

images

شما می‌توانید با استفاده از عمل جراحی رینوپلاستی که برای زیبایی بینی یا بهبود عملکرد آن و یا به هر دوی این دلایل انجام می‌شود، ساختار بینی تان را تغییر دهید. در هر صورت، خواست دکتر سهرابی این است که بتوانید بهتر نفس بکشید و همچنین احساس بهتری درمورد شکل بینی‌ خود داشته باشید. دکتر سهرابی برای هر دو نوع اصلاح زیبایی و عملکرد، هر دو تکنیک جراحی رینوپلاستی اولیه و ثانویه (اصلاحی) را ارائه می‌دهد.

رینوپلاستی (جراحی زیبایی بینی) چیست؟

رینوپلاستی اساساً یک عمل جراحی برای تغییر ساختاری بینی است، که می‌تواند برای بهبود عملکرد یا زیبایی بینی انجام شود. رینوپلاستی برای بهبود عملکرد بینی  که به آن ترمیم مجرای بینی هم گفته می‌شود، عبارت است از صاف کردن غضروف و استخوان تقسیم کننده داخل بینی (تیغه) جهت بهبود تنفس و رفع گرفتگی بینی و همچنین صاف کردن دیواره‌های کناری بینی. رینوپلاستی زیبایی هم عبارت است از تغییر ساختمان بیرونی بینی برای بهبود تعادل و ظاهر چهره.

در مواردی که یک بیمار برای اولین بار از عمل جراحی برای تغییر ساختار بینی‌ اش استفاده می‌کند (رینوپلاستی اولیه) احتمال موفقیت‌آمیز بودن عمل بیشتر است. زمانی می‌توان از یک رینوپلاستی ثانویه استفاده کرد که برای اصلاح ظاهر بینی یا بهبود بیشتر تنفس به یک عمل جراحی اضافی نیاز باشد.

چرا به رینوپلاستی نیاز دارید؟

چند دلیل برای انتخاب رینوپلاستی توسط یک فرد وجود دارد. آلرژی‌ها، آسیب‌دیدگی بینی یا بدشکلی مادرزادی تیغه بینی می‌توانند باعث گرفتگی راه تنفس بینی شوند. افراد، انجام رینوپلاستی زیبایی را به دلیل آسیب‌دیدگی یا نارضایتی از شکل بینی‌شان انتخاب می‌کنند.

برای افرادی که دچار گرفتگی و مشکل تنفس از بینی هستند، با استفاده رینوپلاستی غضروف و استخوان تقسیم کننده داخل بینی (تیغه) و همچنین دیواره‌های کناری بینی صاف می‌شود، که با این کار هم تنفس و کیفیت زندگی این افراد بهبود می‌یابد. رینوپلاستی زیبایی می‌تواند هم تعادل چهره مراجعین و هم اعتماد به نفسشان را بهبود دهد. گاهی اوقات نیز مراجعین خواستار انجام همزمان هر دو عمل جراحی می‌شوند.

رینوپلاستی برای درمان

جراح با کمک شما تعیین می‌کند که انجام رینوپلاستی به چه روشی برایتان مناسب است.

رینوپلاستی برای بهبود عملکرد

جراحان برای صاف کردن و تغییر شکل غضروف تیغه بینی و افزایش جریان هوا جهت بهتر شدن تنفس از شیوه اندوونازال  (درون بینی) یا شیوه متعارف رینوپلاستی باز استفاده می‌کنند. رینوپلاستی برای بهبود عملکرد را می‌توانید مانند یک نوار داخل بینی برای تصحیح تنفس  تصور کنید که متناسب با بینی شما ساخته شده است. این نوع جراحی می‌تواند بدون تأثیر گذاشتن بر شکل یا ظاهر بینی‌تان نحوه تنفس شما را به طور کامل تغییر دهد.

رینوپلاستی زیبایی

در عمل‌هایی که برای تغییر ظاهر بینی انجام می‌شوند، اولین و مهمترین هدف ما حفظ مسیر هوا است تا فرد بتواند به راحتی نفس بکشد. برای کمک به اصلاح شکل بینی بیماران از انواع مختلفی از تکنیک‌های پیشرفته استفاده می‌ شود، از جمله:
•    برداشتن استخوان از پل بینی
•    باریک کردن یا اصلاح نوک بینی
•    افزایش طول، کوتاه کردن یا کاهش اندازه بینی
•    باریک یا پهن کردن بینی
•    صاف کردن بینی

برای بیمارانی که قصد دارند هم مجرای تنفسی بینی و هم ظاهر آن را بهبود دهند، می‌توان رینوپلاستی برای بهبود عملکرد و رینوپلاستی زیبایی را همزمان انجام داد.

رینوپلاستی همان جراحی زیبایی بینی یا جراحی پلاستیک بینی میباشد. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این عمل  و آگاهی از تمامی جزئیات مربوط به آن از جمله: کاندیدهای مناسب برای عمل، مراقبتهای قبل و بعد از عمل، روش انجام عمل، عوارض جراحی بینی ، خطرات،هزینه و ... مقاله زیر را مطالعه فرمایید. همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است