درمان چین و چروک صورت با تزریق چربی

111

یکی از رایج ترین علایم پیری، لاغر شدن صورت است. از دست دادن چربی های زیر پوست اثرات قابل توجهی بر روی ظاهر شما ایجاد می کند: گود شدن چشم ها، تورفتگی گونه ها، شکل گیری چین و چروک و افتادگی پوست صورت. پر کردن پوست با حجم دهنده ها باعث می شود ظاهری جوان تر و شاداب تر داشته باشید. در روش تزریق چربی، از چربی بدن خود شما استفاده می شود تا گودی زیر چشم ها پر شود، گونه ها بالا برده شوند و خطوط و چین و چروک صورت برطرف شوند. چربی همچنین ممکن است به درون دست ها و سایر نواحی بدن تزریق شود تا ظاهری جوان تر و زیباتر به آن ها ببخشد.  تزریق چربی برای درمان لاغری صورت ، دارای مزایای زیادی است، از جمله این که این روش کاملا طبیعی می باشد، اثرات طولانی مدت دارد و فاقد خطر حساسیت زایی می باشد و در رفع چروک دور لب موثر است . دکتر سهرابی در انواع تکنیک های تزریق چربی مهارت و تخصص دارد.

در کدام نواحی بدن می توان از تزریق چربی استفاده کرد؟

•    اصلاح گودی زیر چشم ها: آشکار بودن رگ های خونی و مجرای اشک
•    اصلاح زیر چشم پس از انجام عمل بلفاروپلاستی
•    ناحیه ی شقیقه
•    گونه
•    پروتز چانه
•    درمان چروک دور لب
•    اصلاح زاویه ی فکی
•    پیشانی
•    برآمدگی پیشانی میان دو ابرو
•    جای زخم
•    ناحیه ی بین لب بالایی و بینی
•    پل بینی و لایه های چربی جانبی

طی اولین جلسه ی مشاوره برای تزریق چربی چه اتفاقاتی می افتد؟

تزریق چربی برای رفع چین و چروک صورت به دید قوی و هنری و همچنین به مهارت بالای جراحی نیاز دارد. همه ی این ها در جلسه اول مشاوره مشخص می شود. طی اولین جلسه ی مشاوره دکتر سهرابی با دقت اجزای صورت شما و نواحی که دچار کاهش حجم شده اند را مورد بررسی قرار می دهد. دکتر سهرابی با نگاهی دقیق اجزای صورت شما را مورد بررسی قرار می دهد و توصیه هایی برای ایجاد چهره ای جوان تر و شاداب تر به شما ارائه می دهد. وی همچنین بدن شما را مورد ارزیابی قرار می دهد تا مشخص کند که آیا بدن شما دارای چربی کافی برای برداشت و تزریق هست یا نه. همانند همه ی انواع روش های جراحی پلاستیک، افرادی که کاندیدای مناسب برای این عمل هستند، زنان و مردانی هستند که از لحاظ جسمی سالم هستند و دارای انتظارات واقع بینانه هستند. دکتر سهرابی در مورد اهداف شما با شما صحبت خواهد کرد و برای به دست آوردن نتایج بهتر و طبیعی تر توصیه هایی ارائه خواهد کرد.

  جوان سازی صورت به وسیله تزریق چربی

در حین انجام روش تزریق چربی چه اتفاقاتی می افتد؟

عمل تزریق چربی برای درمان چین و چروک صورت  ممکن است به تنهایی و یا به همراه سایر روش های جراحی زیبایی مانند کشیدن پوست صورت، بلفاروپلاستی پلک و یا بازسازی پوست صورت انجام شود. عمل تزریق چربی معمولا در مطب پزشک و تحت بی حسی موضعی انجام می شود. مدت زمان انجام این روش بسته به میزان چربی مورد نظر برای تزریق، حدود یک تا دو ساعت طول می کشد.

دکتر سهرابی قبل از انجام این عمل، تصاویر صورت شما را مورد بررسی قرار می دهد و در مورد اهداف این روش با شما صحبت خواهد کرد. دکتر سهرابی سپس روی  صورت و همچنین روی سایر نواحی از بدن که قرار است چربی مورد نیاز برای تزریق از آنجا برداشته شود، علامتگذاری می کند. به طور معمول، این چربی از شکم و یا ران تحت بی حسی عمومی برداشته می شود. برخلاف عمل لیپوساکشن که سلول های چربی با استفاده از مکش پرقدرت برداشته می شوند و این کار موجب تخریب اغلب این سلول ها می شود، در این روش برداشت چربی به آرامی صورت می گیرد.  در روش تزریق چربی به پوست، سلول های چربی با توجه به یک پروتکل علمی خاص به آرامی برداشت می شوند، سپس شسته شده و برای تزریق آماده می شوند. در مرحله ی بعد، قطرات بسیار ریز از سلول های چربی به نواحی از پیش تعیین شده ی پوست از طریق برش های بسیار کوچک تزریق می شوند.

روند بهبودی پس از عمل تزریق چگونه است؟

پس از انجام این روش، در هر دو ناحیه ی دهنده و گیرنده از بدن، کمی ورم و کبودی ایجاد می شود. مدت زمان ماندگاری ورم و میزان آن به نواحی تحت درمان و همچنین میزان چربی تزریق شده بستگی دارد. به طور معمول، ورم و پف صورت پس از چند هفته فروکش می کند؛ اغلب افراد می توانند پس از گذشت یک هفته از عمل تزریق چربی، به سر کار برگردند، آرایش کنند و فعالیت های ورزشی خود را ادامه دهند. محل برش ها به زحمت قابل مشاهده خواهد بود و شما می توانید صورتی جوان و شاداب داشته باشید.

  بینی زیبا و معیارهای زیبایی بینی

نتایج تزریق چربی

تزریق چربی می تواند باعث ایجاد نتایج دائمی در محل تحت درمان شود. زمانی که چربی به نواحی صورت از جمله گونه ها و خطوط نازولابیال (خط خنده و اخم) تزریق شود، باعث جوان سازی چهره و رفع چین و چروک صورت برای مدت طولانی می شود.
حتی با به کارگیری  پیشرفته ترین تکنیک ها مثل لیپوساکشن به کمک آب، همه ی سلول های چربی زنده نخواهند ماند. با این حال چنانچه از تکنیک های این روش با دقت استفاده شود، بیش از 70% از سلول های چربی برای مدت طولانی زنده خواهند ماند. هر چند این میزان در خطوط اخم و لبخند به دلیل فعالیت بیشتر عضلات این ناحیه، به 50% می رسد. نتیجه ی نهایی استفاده از این روش برای بیماران ما یک افزایش حجم موفق قابل اعتماد است که موجب جوان سازی اطراف چشم می شود.

عوارض و خطرات

عمل تزریق چربی دارای خطرات بسیار جزئی می باشد که مهم ترین آن ها کبودی و تورم است. به دلیل این که چربی تزریق شده از بافت های بدن خود شما تامین می شود، خطر ایجاد حساسیت و یا پس زدن پیوند وجود ندارد. سایر عوارض هر چند بسیار نادر هستند، شامل واکنش ناخواسته به داروی بی حسی، خونریزی، ایجاد اسکار (جای زخم) و یا تغییر رنگ موقت می باشد.

مقایسه ی تزریق چربی با پرکننده هایی مثل ژوویدرم، رستیلان و رادیاسه

 ممکن است بخواهید بدانید چه موقع بهتر است به جای استفاده از روش تزریق چربی، از پرکننده ها استفاده کنید. پاسخ این سوال تا حد زیادی به اهداف شما و نواحی از بدن که قرار است تحت درمان قرار بگیرند، بستگی دارد. به طور کلی چنانچه می خواهید نتایجی با اثر طولانی مدت و با حجم کامل تر و بهتری کسب کنید، بهتر است روش تزریق چربی را انتخاب کنید چون نسبت به تاثیر طولانی مدت آن، هزینه ی کمتری در بر دارد و نتایج خیلی خوبی به همراه خواهد داشت. به بیان دیگر، چنانچه شما قصد درمان چین و چروک صورت و خطوط نازولابیال (خطوط خنده و اخم)، گودی و سیاهی زیر چشم و گونه ها، و یا خطوط اطراف دهان (که باعث می شود هنگام لبخند زدن، خط لبخند به سمت پایین متمایل شود) دارید، بهترین گزینه برای شما، روش تزریق چربی خواهد بود. در مقایسه با پرکننده ها، تزریق چربی از لحاظ اقتصادی مخصوصا در مدت طولانی به صرفه است زیرا اغلب چربی تزریق شده، در محل باقی خواهد ماند. برای تزریق پرکننده ها، به چندین بار تزریق سرنگ برای کسب همان نتیجه از روش تزریق چربی نیاز خواهید داشت. تنها مزیت استفاده از پرکننده ها نسبت به تزریق چربی این است که در روش تزریق پرکننده ها، تورم و کبودی کمتری ایجاد می شود و به زمان کمتری برای استراحت نیاز است؛ همچنین در تزریق چربی به بی حس کننده نیاز است.

  عمل جراحی ترمیمی بینی (ثانویه) برای اصلاح بدشکلی ها و عملکرد بینی

اگر لاغر شوید چه اتفاقی برای سلول های چربی خواهد افتاد؟

چنانچه از روش تزریق چربی استفاده کنید، تعداد سلول های چربی تزریق شده، در تمام طول عمر شما باقی خواهد ماند. با این حال اگر به میزان قابل توجهی وزن کم کنید (بیش از 10 تا 15 درصد از وزن بدن)، و یا در اثر پیری، ممکن است مانند کاهش حجم طبیعی سایر بخش های صورت، مقداری از حجم چربی تزریق شده را هم از دست بدهید.

عمل تزریق چربی چه مدت طول می کشد؟

تزریق چربی برای درمان چین و چروک صورت به صورت بسته به میزان چربی مورد نیاز برای تزریق، حدود 1 تا 3 ساعت طول می کشد. پس از ریکاوری از مواد بی حسی، می توانید به منزل بازگردید.

چه مدت پس از عمل تزریق چربی قادر به مشاهده ی نتایج آن خواهم بود؟

بلافاصله پس از عمل تزریق چربی می توانید نتایج آن را مشاهده کنید، اما طی یک سال آینده شاهد بهبود تدریجی در ظاهر خود خواهید بود، زیرا ورم ناحیه ی تزریق شده، برطرف می شود و بافت به تولید خود ادامه می دهد. با انجام این روش نه تنها در پر شدن گودی ها و چین و چروک پوست صورت خود بهبودی مشاهده می کنید، بلکه در کیفیت ظاهر پوست صورت خود نیز شاهد بهبودی خواهید بود.

آیا تزریق چربی به صورت، به چند بار تکرار نیاز دارد؟

دکتر سهرابی در برداشت و تزریق سلول های زنده ی چربی به مقدار لازم مهارت و تخصص دارد. به ندرت پیش می آید که میزان کافی از سلول های چربی برای کسب نتیجه ی مورد نظر زنده نمانند، با این حال چنانچه این وضعیت پیش آمد، به یک جلسه ی درمانی دیگر نیاز خواهد بود.

روش تزریق چربی برای چه کسانی مناسب است؟

برای این که فرد کاندید خوبی برای تزریق چربی باشد، باید از سلامت کلی برخوردار باشد، بیماری فعالی نداشته باشد و انتظارات واقع گرایانه ای در مورد این عمل داشته باشد.

مقالات مرتبط

تلفن تماس