عمل جراحی زیبایی بینی استخوانی

11570378-jazzaab-ir

بینی از سه لایه اصلی تشکیل شده است:

1) لایه پوشاننده خارجی که از پوست و لایه عضلانی ظریف چسبیده به سطح زیرین آن تشکیل شده است.

2) اسکلت استخوانی غضروفی

3) لایه پوشاننده داخلی که بیشتر از مخاط و مختصری هم از پوست تشکیل شده است. 

اسکلت بینی خود از دو جزء استخوان و غضروف تشکیل شده است بطوریکه یک سوم بالایی بینی استخوانی و دو سوم میانی و پایینی غضروفی میباشند. علت بزرگی یا زیبا نبودن بینی را هم می توان به دو دسته تقسیم کرد: یکی آنکه اسکلت یا غضروف بینی بزرگ یا ناهماهنگ است و دیگر آنکه پوست بینی کلفت و نافرم است. به دسته اول بینی استخوانی و به دسته دوم بینی گوشتی گفته میشود.تغییر شکل بینی گوشتی و کوچک کردن پره بینی می تواند موجب بازیابی هماهنگی و توازن صورت و در نتیجه جذابیت یک صورت زیبا گردد.  یکی از مهم‌ترین کارهایی که در حین رینوپلاستی بینی انجام می‌شود، برداشتن قوز بینی از روی تیغه‌ی بینی است. ظاهر برآمده و قوزدار بینی همیشه هم به خاطر وجود بافت اضافه روی تیغه‌ی بینی نیست، در برخی از موارد فرورفتگی پیشانی و به علت فرورفتگی بینی موجب می‌شود که ظاهر بینی طوری به نظر بیاید ک دارای قوز است. کلیدی‌ترین نکته در درمان فرورفتگی بینی و پیشانی این است که ساختاری در این ناحیه ایجاد شود که دقیقا با خصوصیات آناتومی و بینی همخوانی داشته باشد و هم از زاویه روبه‌رو و هم زاویه کناری، ظاهری زیبا و طبیعی ایجاد کند. در صورتی که جراح بینی خوب بتواند جراحی رینوپلاستی را به نحو صحیح انجام دهد، قطعاً بیمار به نتایج دلخواه خود دست خواهد یافت و ظاهر قوزدار بینی برطرف می‌شود. 

نمونه ای از تصاویر جراحی بینی استخوانی

به عبارتی هرچقدر مشکلات بینی بیشتر مربوط به پوست آن باشد بینی گوشتی تر است و هر چقدر مشکلات کمتر مربوط به پوست و بیشتر مربوط به لایه غضروفی استخوانی باشد بینی استخوانی نامیده می شود. 

ازآنجا که اکثر اقداماتی که در راستای کوچک کردن و متناسب کردن بینی که در جریان  جراحی زیبایی بینی به انجام میرسد بر روی اسکلت بینی متمرکز است، بینی های گوشتی (که ایرادات اسکلتی ندارند) بطور ضعیفی به عمل جراحی بینی پاسخ میدهند. جراحی بینی استخوانی (که ایراداتشان اسکلتی است) موفق تر هستند ، و بینی های گوشتی - استخوانی نتیجه ای متوسط دارند.

از طرف دیگر، از آنجا که بینی های استخوانی و بینی عقابی دارای پوست نازکی هستند، این پوست نازک به ظرافت ها و ریز تراش هایی که حین عمل بر روی اسکلت اعمال میشود بیشتر جواب میدهد. بعبارت دیگر پوست نازک در بینی های استخوانی به مهارت و ظرافت و هنر جراح مجال جلوه و نمود میدهد. درحالیکه پوست ضخیم در بینی های گوشتی ظرافت های اعمال شده بر روی اسکلت بینی را میپوشاند و پنهان میکند.

معمولا هزینه عمل بینی استخوانی، قوزدار و هزینه جراحی بینی عقابی به شدت مشکل، هزینه بی‌هوشی، حق‌الزحمه جراح، و هزینه استفاده از تجهیزات بیمارستان بستگی دارد. بنابراین قیمت جراحی بینی استخوانی و عقابی در افراد متفاوت است.

معمولاً قیمت عمل بینی با توجه به ساختار بینی، هزینه استفاده از تجهیزات و هزینه بیهوشی متفاوت می باشد.

نمونه ای از تصاویر جراحی زیبایی بینی گوشتی -استخوانی(حد وسط)

البته موضوع به این سادگی نیست. کم نیستند بینی های گوشتی که پاسخ عالی به عمل می دهند و بینی های استخوانی  که کاندیدای مناسبی برای عمل نیستند. تنها راه برای اینکه بدانید بینی شما برای عمل مناسب است یا خیر، مراجعه به جراح بینی متبحر و پرسیدن از اوست. در صورت داشتن مهارت بالا ، جراح به خوبی می تواند نتایج چشم گیری را در موارد عمل زیبایی بینی گوشتی به ارمغان بیاورد.

در اکثر موارد منظور بیماران از عمل بینی استخوانی ، رفع قوز بینی می باشد. ( که به این خاطر در این مقاله بیشتر به این موضوع پرداخته شده است)

اما بینی استخوانی ممکن است ( مانند همه انواع بینی های دیگر) انواع مشکلات دیگری مانند بزرگی، بینی عقابی ، انحراف و غیره را داشته باشند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عمل بینی استخوانی به مقاله مربوطه به هر یک از این موارد در همین سایت مراجعه نمایید.

عمل جراحی بینی استخوانی

در ادامه برخی از شایع ترین مشکلات عمل بینی استخوانی و عوارض عمل بینی استخوانی مطرح شده اند :

انحراف بینی

بسیاری افراد بدون این که بدانند بینی شان دچار انحراف است، به زندگی ادامه می دهند. این امر به این خاطر است که انحراف بینی در اغلب موارد مشکلی نیست که با نگاه کردن به آینه مشخص باشد.

انحراف بینی زمانی ایجاد می شود که استخوان های بینی یا سپتوم به طور دقیق در مرکز صورت قرار نگرفته باشد. در نتیجه به نظر می رسد که بینی به یک طرف کج شده است.

در اغلب موارد، انحراف بینی به طور ارثی به وجود آمده است. با این حال، ممکن است در اثر ضربه یا آسیب به بینی نیز ایجاد شود.

متخصص زیبایی  در عمل بینی استخوانی  قادر است شکل سپتوم و استخوان های بینی را تغییر دهد و آن را به طور دائم به حالت صاف و متقارن درآورد.

پهن بودن بینی

برخی افراد فکر می کنند که ظاهر بینی شان از روبرو و یا شاید حتی از کنار، خوب به نظر می رسد؛ اما چیزی که از آن ناراضی هستند، ضخامت بینی شان است و به همین دلیل تمایل به باریک کردن آن دارند.

چنانچه بینی پهنی دارید، عوامل زیادی وجود دارند که تعیین می کنند چه نتایجی از عمل رینوپلاستی می توانید انتظار داشته باشید.

اگر پوست اطراف بینی تان خیلی ضخیم است، جراح می تواند شکل بینی را تغییر دهد و یا شاید ممکن است بتواند آن را کمی باریک تر کند، اما به دلیل ضخامت پوست آن، ممکن است به اندازه ی دلخواه نتوان بینی را باریک کرد.

به هر حال اگر بینی شما به دلیل ساختار استخوانی  آن پهن است، معمولا توسط عمل جراحی رینوپلاستی بینی می توان پهنای بینی را به طور قابل ملاحظه ای کاهش داد.

بزرگ بودن بینی

چنانچه بینی شما برای صورتتان به وضوح بیش از حد بزرگ است، شما این شانس را دارید که سایز بینی تان را با عمل زیبایی بینی استخوانی به میزان زیادی کاهش دهید. اغلب بینی های بزرگ دارای ساختار زمینه ای استخوانی بزرگی هستند که باعث می شود تغییر شکل آن با عمل جراحی بینی استخوانی نسبتا راحت باشد.

به هر حال مهم است که به خاطر داشته باشید که اگر بینی بزرگی دارید، متخصص عمل بینی لزوما قادر نخواهد بود بینی شما را خیلی کوچک کند، لازم است در جلسه مشاوره در مورد این موضوع و همچنین هزینه عمل جراحی بینی با پزشک خود مشورت نمائید .همچنین در این جلسه می توانید در مورد سن عمل بینی نیز از پزشک خود سوال نمایید.

این امر به این دلیل است که بینی را تا حدی باید تغییر شکل داد که بر روی صورت ظاهر طبیعی داشته باشد. اگر برای مثال جراح شما بیش از حد بینی تان را کوچک کند، در این صورت ممکن است با سایر اعضای صورتتان متناسب نباشد، و در نتیجه ظاهر خوبی نداشته باشد. مشاهده عکس عمل بینی قبل و بعد از عمل دیگر مراجعه کنندگان میتواند در تصمیم گیری صحیح به شما کمک کند .

برخی افراد، در مراحل بعدی زندگی شان، بینی شان برگتر می شود، مانند افرادی که به مراحلی پیشرفته از بیماری روزاسه دچار هستند. در چنین مواردی به دفعات بیشتری عمل جراحی نیاز خواهد بود تا شکل بینی را تغییر دهیم و نوع تغییر شکلی که می توانیم اعمال کنیم، نسبتا محدود خواهد بود.

بلند بودن طول بینی

بینی بلند، معمولا وقتی که از جلو به فرد نگاه می کنیم، طبیعی به نظر می رسد، اما از نیمرخ، بلند بودن بیش از حد بینی واضح خواهد بود. این مشکل می تواند باعث شود که فرد هنگامی که دیگران از کنار به او نگاه می کنند، احساس عدم اعتماد به نفس داشته باشد.

خوشبختانه توسط جراحی زیبایی بینی استخوانی ، میتوان بینی بلند را تا اندازه ی طبیعی کوتاه کرد. این کار با کاهش طول غضروف بینی، کوتاه کردن سپتوم (تیغه ی بینی) و یا با برداشتن پوست بین سوراخ های بینی انجام می شود.

قوز بینی

قوز روی بینی می تواند در نتیجه ی تصادف یا آسیب به بینی ایجاد شده باشد و یا علت ژنتیکی داشته باشد که ژنتیک رایج ترین علت قوز بینی است.

قوز بینی می تواند با هر نوع و شکل بینی وجود داشته باشد. اما چنانچه تنها مشکل بینی شما قوز آن باشد، جراح به راحتی قادر خواهد بود توسط سوهان کشیدن غضروف پل بینی، قوز بینی تان را صاف کند.

بزرگ بودن نوک بینی

چنانچه نوک بینی بزرگ باشد، باعث میشود شکل نوک بینی گرد یا پهن به نظر برسد.

جراح متخصص زیبایی می تواند شکل نوک بینی را با تغییر دادن غضروف زیر پوست نوک بینی و رفع قوز بینی به نحوی تغییر دهد که کمتر پهن به نظر برسد.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است