درمان گودی زیر چشم با تزریق چربی

t

تزریق چربی یک راه حل نوین برای درمان گودی زیر چشم بوده که ممکن است از قبل در فرد وجود داشته و یا به دلیلی مانند جراحی های زیبایی چشم، بالا رفتن سن و یا از دست دادن مقدار زیادی وزن ایجاد شده باشد.

گودی و سیاهی زیر چشم، یک عارضه ی شایع است که با بالا رفتن سن در بسیاری از افراد دیده می شود. این عارضه به دلیل از دست دادن چربی در اطراف چشم به همراه افتاده شدن گونه ها ایجاد می شود. در برخی از موارد، این عارضه یک خصیصه ی مادرزادی بوده که فرد آن را به ارث برده و در افراد جوان نیز دیده می شود. با درمان گودی چشم توسط چربی، می توان تغییر بسیار قابل توجهی در جهت جوان سازی صورت انجام داد.

تزریق چربی، به سرعت به یکی از روش های غیر تهاجمی مشهور و مطلوب مردم در آمده که می توان از آن در جهت جوان سازی صورت و از بین بردن خطوط تیره و رفع گودی چشم بهره گرفت. چربی به فراوانی یافت شده، برداشت آن آسان است و به این دلیل که بافت چربی از خود شخص برداشته می شود، نیازی به نگرانی در مورد پس زده شدن بافت و یا ایجاد تورم نیست.

علت ها و دلایل

خطوط تیره و سیاهی دور چشم ممکن است به دلایل متعددی ایجاد شوند. کبودی دور چشم به صورت وراثتی به فرد منتقل شده و در اثر شکل ساختار های استخوانی و رنگدانه های پوستی فرد ایجاد می شوند. ساختار استخوان های صورت که باعث عمیق تر بودن محل چشم ها می شود نیز می تواند در ایجاد خطوط تیره زیر چشم دخالت داشته باشد. رگ های خونی اطراف چشم ها نیز در اطرافی که پوست روشن دارند برجسته تر بوده و می توانند باعث پر رنگ تر شدن خطوط تیره زیر چشم و گودی چشم  بشوند. برای برخی از افراد، قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند منجر به افزایش بیش از حد تولید ملانین شده و بدین ترتیب باعث ایجاد خطوط تیره ی زیر چشم گردد.

تعداد زیادی از عارضه های پزشکی نیز می توانند به صورت مستقیم یا غیر مستقیم در ایجاد خطوط تیره زیر چشم دخالت داشته باشند. آلرژی های مختلف و آسم می توانند منجر به خارش و پف کردن چشم ها شده که این حالت با خاراندن چشم، بد تر می شود. هر گونه دارویی که بتواند رگ های خونی را گشاد تر کند، می تواند بر روی پوست اطراف چشم نیز اثر گذاشته و آن را تیره تر کند. خطوط تیره ی زیر چشم در برخی موارد نشان دهنده ی مشکلات مربوط به گردش خون از قبیل اختلالات کبد و کلیه ها می باشند. این خطوط تیره همچنین ممکن است در اثر مشکلات تغذیه، به خصوص کمبود ویتامین K و کم آبی بدن، ایجاد شوند.اضطراب، خستگی مفرط و بالا رفتن سن نیز می توانند در ایجاد خطوط تیره ی زیر چشم، دخالت داشته باشند و علت گودی زیر چشم باشند .

  پروتز لب با تزریق چربی

درمان گودی زیر چشم با تزریق چربی

از چربی به عنوان یک پر کننده ی طبیعی برای درمان کبودی زیر چشم، درمان گودی زیر چشم و باز گرداندن حجم طبیعی به صورت شما که با بالا رفتن سن از دست رفته است، استفاده می شود. در فرآیند درمان گودی زیر چشم با تزریق چربی مقادیر کمی از سلول های چربی، از قسمتی از بدن خارج می شوند (مانند شکم، باسن و ران ها) و سپس از این چربی برای تزریق به نقطه ی مورد نظر مانند زیر چشم و باز گرداندن آن به حالت قبلی خود و رفع گودی زیر چشم، استفاده می کنند.

یکی از عوامل اصلی افزایش اعمال جراحی زیبایی، تمایل طبیعی افراد به زیبایی می باشد. دکتر سهرابی، اعمال جراحی جوانسازی از قبیل تزریق چربی به زیر چشم را انجام می دهد که طی آن با تزریق چربی به ناحیه ی زیر چشم، حالتی جوان تر به صورت داده که برای چندین سال نیز باقی می ماند. این عمل به یک روش بسیار رایج برای جوانسازی ظاهر تبدیل شده و همچنین طبیعی است. با در نظر گرفتن این که چربی مورد استفاده برای این عمل، از بافت های خود فرد استخراج می شود، می تواند برای افرادی که در فکر انجام دادن عمل جوانسازی هستند، بسیار خوشایند باشد.

1

در کدام نواحی می توان تزریق چربی انجام داد ؟

نواحی از صورت که زود تر از همه، به دلیل بالا رفتن سن شروع به از دست دادن چربی می کنند، عبارت اند از شکاف های زیر چشم ها، گونه ها و در برخی موارد شقیقه ها و ابرو ها.

تفاوت تزریق چربی با تزریق ژل

بسیاری از اثرات تزریق چربی به صورت  را به وسیله ی تزریق ژل به صورت نیز می توان به دست آورد. تزریق ژل های پر کننده (مانند رستیلین و ژوودرم) از جمله اعمال انجام شده درون مطب پزشک بوده که می توان آن ها را ظرف مدت چند دقیقه انجام داده و معمولا فرد را دچار از کار افتادگی نخواهند کرد.

  بینی زیبا و معیارهای زیبایی بینی

چگونه می توان از باقی ماندن اثرات تزریق چربی اطمینان حاصل کرد؟

راه های زیادی برای انجام عمل تزریق چربی (پیوند چربی) وجود دارند. فرآوری استریل چربی ها و استفاده از تکنیک های تزریق با دقت فوق بالا، به باقی ماندن طولانی مدت آثار تزریق چربی و زنده ماندن سلول های چربی به مدت بیشتر، کمک می کنند. بسیاری از جراحان می گویند که تزریق چربی در حدود 50 تا 70 درصد موفقیت آمیز بوده و به همین دلیل، بلافاصله پس از انجام عمل درمان سیاهی زیر چشم ، نیاز به مقداری اعمال اصلاحی نیز می باشد.

ما پس از استخراج سلول های چربی به وسیله دستگاه مکش ضعیف، آن ها را در سانتریفیوژ قرار می دهیم. این کار باعث بالا رفتن خلوص سلول های چربی و متراکم شدن آن ها خواهد شد.

20
 
محصول نهایی، یک مخلوط طلایی رنگ از چربی خود شما خواهد بود. ما چربی را با استفاده از یک تیوب یک میلی لیتری (5/1 قاشق چای خوری)، همانطور که در زیر به تصویر کشیده شده است، تزریق می کنیم. هر لایه ی تزریقی، شامل یک دهم یا یک بیستم این تیوب می باشد. تزریق چربی به صورت قطعات ریز و کوچک، ظاهر کار را نرم تر و دقیق تر نشان خواهد داد.

3
 
تزریق چربی می تواند به خوبی باعث رفع گودی زیر چشم و درمان گونه های افتاده شود. ترکیب اعمال تزریق چربی و جراحی پلک پایین، جراحی لیفت صورت و یا حتی جراحی لیفت ابرو، می توانند راه حل مناسبی برای جوان تر شدن بدون ایجاد نتایج غیر طبیعی و به نظر مصنوعی، می باشد.هزینه جراحی زیبایی پلک برای هر فرد متفاوت است؛ به طور معمول هزینه جراحی پلک پایین بیشتر از هزینه جراحی پلک بالا است.

مزایای تزریق چربی

تزریق چربی در مقایسه با بیشتر ژل های پر کننده برای درمان گودی زیر چشم، برای مدت زمان بیشتری باقی می ماند (حتی ممکن است دائمی باشد)

چربی، یک جزء طبیعی از بدن خود فرد می باشد. 

عوارض جانبی

همانند دیگر اعمال جراحی زیبایی، عمل تزریق چربی برای رفع گودی چشم نیز دارای عوارض جانبی خاص خود می باشد. از شایع ترین عوارض جانبی این عمل می توان به کبودی زیر چشم اشاره کرد که معمولا برای از بین رفتن، به حدود 2 هفته زمان نیاز دارد. برخی از عوارض جانبی می توانند تقارن صورت را بر هم بزنند. برای مثال ممکن است پس از انجام عمل، یک چشم نسبت به چشم دیگر بزرگ تر باشد. همچنین ممکن است توده هایی نیز در محل انجام عمل رفع تیرگی زیر چشم به وجود آیند. در برخی از موارد ممکن است آثار ناشی از تزریق چربی کاهش یافته و یا به طور کلی از بین بروند، چرا که ممکن است سلول های چربی به خوبی جذب بافت نشده و یا بمیرند. انجام عمل تزریق چربی به زیر چشم توسط یک فرد متخصص مانند دکتر سهرابی، می تواند در کاهش این گونه عوارض جانبی بسیار مفید باشد.

  بهترین سن و زمان مناسب برای عمل جراحی زیبایی بینی

بهبودی

پس از انجام عمل تزریق چربی زیر چشم، فرد را قبل از مرخص شدن، در اتاق ریکاوری بستری خواهند کرد. محل انجام تزریقات معمولا پوشیده نبوده ولی روی محل برداشت چربی را خواهند پوشاند. به فرد دارو های مسکن درد، دارو های خوراکی و همچنین پمادهای آنتی بیوتیک می دهند تا از ایجاد عفونت جلوگیری شود. پزشک به شما توصیه خواهد کرد که به مدت 2 روز پس از انجام عمل، از فعالیت هایی که باعث چروک انداختن چشم ها می شوند دور بمانید. همچنین خوابیدن به پشت نیز می تواند در توزیع چربی ها موثر باشد. همچنین به شما گفته خواهد شد که از لمس کردن ناحیه تزریق، شنا کردن، آرایش کردن، فعالیت های شدید و همچنین نوشیدنی های داغ پرهیز کنید. اگر چربی های تزریق شده پس از مدت 4 هفته از بین رفتند، می توانید برای تزریق دوباره به مطب مراجعه کنید. دکتر سهرابی همچنین توصیه می کند که به منظور در نظر گرفتن پیشرفت و بهبودی، جلسه های پیگیری نیز برگزار شوند. مدت زمان میانگین برای بهبودی از عمل تزریق چربی به زیر چشم، یک هفته بوده و نتایج آن بین 3 تا 5 سال باقی خواهند ماند.

هزینه و قیمت

هزینه تزریق چربی زیر چشم معمولا از عمل تزریق ژل هیالورونیک اسید (مانند ژوودرم، رستیلین و پرلین) بیشتر می باشد. با این حال آثار تزریق چربی تا چند سال باقی می مانند در حالی که به منظور حفظ نتایج عمل تزریق ژل و تزریق چربی زیر چشم ، باید این عمل را سالی یک بار تکرار کرد.

مقالات مرتبط

Call Now Buttonتلفن تماس