عمل جراحی زیبایی بینی با لیزر

عمل بینی با لیزر عملی است که به وسیله ی لیزر CO2 انجام شده و به وسیله ی آن می توان بدشکلی های بینی را بر طرف کرده و پوست اضافی آن را نیز برداشت. برخلاف عمل زیبایی بینی  گوشتی و استخوانی معمولی، در این روش نیازی به باز کردن کامل بینی برای تغییر شکل آن نیست. در برخی موارد روش جراحی بینی معمولی و روش لیزری CO2 (جراحی لیزر بینی) همراه با هم اجرا می شوند ولی در مواردی که فرد نیاز به تغییر شکل بینی داشته باشد، جراحی معمولی بینی لازم است.

جراحی لیزری بینی چه چیزی را درمان می کند؟

تغییر شکل دادن بینی نیازمند یک بازسازی کامل به وسیله ی جراحی پلاستیک می باشد. عمل بینی با لیزر یک روش کم تر تهاجمی برای اصلاح پوست بینی، از بین بردن ضخامت بیش از حد و یا بر طرف کردن بدشکلی های آن می باشد. زخم های به وجود آمده در اثر آکنه و دیگر عوارض مشابه پوستی را نیز می توان به کمک جراحی بینی با لیزر از بین برد. زیبایی بینی بدون عمل جراحی و با کمک لیزر معمولا در درمان رینوفیما، یک عارضه ی خطرناک که طی آن پوست بینی فرد بیش از حد رشد کرده و بینی را دچار اختلال می کند، کاربرد دارد. جای زخم های به وجود آمده در اثر آکنه و دیگر بدشکلی های پوستی که توسط رینوفیما ایجاد شده اند نیز، پاسخ خوبی به عمل بینی با لیزر می دهند. آکنه یکی از زوائد پوستی بسیار رایج است که معمولاً در میان نوجوانان بروز می‌یابد و در زیبایی پوست نقش به سزایی دارد و ویژگی اصلی آن جوش‌های سر سیاه، سر سفید و چرکی و پوست چرب است.

  سوزاندن رگ های بینی؛روش و عوارض

افراد مناسب برای استفاده از این روش

عمل لیزری بینی، برای عارضه های پوستی بینی کارآمد است. موفقیت این عمل در برخی از افراد بیشتر است و این به دلیل تفاوت در نوع پوست، سن فرد، وضعیت سلامت عمومی و سوابق پزشکی او می باشد. بهترین داوطلبان برای جراحی بینی با لیزر، افراد با سن کم تر از 40 سال بوده که از نظر جسمی و ذهنی سالم اند و همچنین انتظارات واقع گرایانه داشته و سیگار نمی کشند. بیماران بالای 40 سال سن نیز هنوز می توانند جراحی بینی با لیزر استفاده کنند. سیگار کشیدن از جریان خون در پوست و بهبود آن ممانعت کرده و به همین دلیل متخصص جراحی زیبایی به بیماران توصیه می کند که در مدت بهبودی از عمل ببنی با لیزر، سیگار کشیدن را متوقف کنند. بیماران مبتلا به عارضه های لخته ی خون، دیابت و یا وابستگی به انسولین، افراد مناسبی برای عمل بینی با لیزر نیستند. حائز اهمیت است که یک پزشک با تجربه در این زمینه را پیدا کرده و با او در مورد انتظارات خود از عمل لیزری بینی، به گفتگو بپردازید. پزشک همچنین عکس عمل بینی را قبل و بعد از لیزر به شما نشان خواهد داد تا متوجه تغییرات بینی خود شوید. 

نحوه عمل جراحی بینی با لیزر

در بینی با لیزر از لیزر CO2 استفاده می کنند که به پوست، آسیب سطحی وارد می کند. در طول فرایند بهبود، پوست آسیب دیده از بین رفته و یک لایه پوست سالم با ظاهر بهتر جایگزین آن می شود. به این علت که عمل ممکن است اندکی درد و ناراحتی ایجاد کند، پزشک معمولا نوعی داروی بی حسی را به کار خواهد برد. در طول فرایند بهبودی، مراقبت هایی مشابه مراقبت های آفتاب سوختگی از پوست به عمل خواهد آمد. ناحیه ی درمان شده با لیزر نیز نباید تحت هیچ گونه تماس خشن یا مالیدن قرار بگیرد.

  بینی زیبا و معیارهای زیبایی بینی

هزینه و قیمت

بیمه های درمانی هزینه عمل بینی با لیزر را پوشش نمی دهند. هزینه ی جراحی بینی با لیزر، بسته به نوع پوست بیمار و شدت عارضه ی مورد درمان، متفاوت است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

مقالات مرتبط

Call Now Buttonتلفن تماس