پروتز لب با تزریق چربی

j

داشتن لب هایی حجیم و برجسته به عنوان نشانه ای از زیبایی شناخته می شود ولی هر کسی با لب های برجسته به دنیا نخواهد آمد. حتی  فردی که لب های برجسته ای دارد نیز ممکن است با گذشت زمان و بالا رفتن سن، لب های او نازک تر شوند. با وجود تعداد زیادی از مواد که می توان آن ها را به لب ها تزریق کرده و لب را حجیم تر کرد، تزریق چربی به لب روز به روز به عنوان یک روش جایگزین طبیعی، محبوبیت بیشتری پیدا می کند.

برجسته تر کردن لب ها به کمک تزریق چربی که به آن تزریق چربی به لب نیز گفته می شود، یک راهکار دائمی برای لب های نازک و یا از دست رفتن حجم لب ها با بالا رفتن سن می باشد. تزریق چربی به لب همچنین می تواند چین و چروک های ایجاد شده در اطراف لب ها را نیز کاهش دهد..

 تزریق چربی به لب

تقبل قیمت پروتز لب با تزریق چربی شامل برداشتن چربی از بدن خود فرد و سپس خالص کردن و آماده کردن آن برای تزریق به ناحیه مورد نظر به منظور افزایش حجم و جوانسازی می باشد ، می باشد. از تزریق چربی برای برجسته تر کردن لب ها و همچنین از بین بردن چین و چروک صورت استفاده می شود. همچنین می توان با تزریق چربی به درون خطوط ریز اطراف دهان، حالت کلی صورت را جوان تر نشان داد ، همچنین با تزیرق چبی به پشت دست ها اقدام به جوان سازی پوست دست نمود . عمل تزریق چربی برای بسیاری از بیماران مطلوب است چرا که کاملا طبیعی بوده، اثر طولانی مدت داشته و احتمال ایجاد آثار منفی و عوارض آن نیز کمتر از عوارض پروتز لب است.

در طول عمل تزریق چربی به لب چه اتفاقی می افتد؟

پروتز لب با تزریق چربی، یک عمل سر پایی می باشد. تیم پزشکی ما در ابتدا شروع به خارج کردن چربی اضافی از بدن شما (معمولا شکم یا باسن) می کنند. یک داروی بی حسی موضعی در محل اعمال شده، یک برش کوچک ایجاد می شود و سپس چربی به وسیله ساکشن ضعیف از طریق یک کانول خارج می شود. چربی یک فرایند خالص سازی را طی کرده و برای قرار گرفتن در سوزن و تزریق شدن آماده می شود. این کار ممکن است اندکی زمان ببرد. چربی آماده شده برای تزریق ممکن است با لیدوکائین مخلوط شده و بدین گونه از ایجاد درد و ناراحتی جلوگیری شود. جلسات تزریق چربی به لب، به خودی خود زمان زیادی نیاز ندارند ولی مدت زمان انتظار برای آماده شدن چربی قبل از انجام تزریق، ممکن است اندکی طولانی باشد. برای اطلاع دقیق قیمت پروتز لب با تزریق چربی با مشاوران ما تماس حاصل نمایید.

  عمل جراحی رفع قوز بینی

بهبودی

فرد پس از انجام عمل تزریق چربی به لب، هیچ گونه از کار افتادگی نخواهد داشت. ممکن است پس از انجام عمل، مقداری تورم و کبودی دیده شده و بافت ناحیه مورد تزریق ، اندکی حساس شود. کمپرس سرد و داروهای مسکن درد به منظور از بین بردن این گونه ناراحتی ها مناسب اند. شما بلافاصله پس از انجام این عمل، نتایج آن که نسبت به دیگر روش های ساختگی، بسیار طبیعی اند را مشاهده خواهید کرد.

نتایج

از مزایای استفاده از چربی به عنوان یک پر کننده می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  1. به جای استفاده از یک بافت مصنوعی و ساختگی، از بافت چربی خود فرد استفاده می شود.
  2. چربی به مقدار زیاد وجود داشته در حالی که پر کننده های ساختگی در مقادیر بسیار کمتری وجود دارند و ممکن است برای تزریق به صورت کافی نباشند.
  3. زمانی که تزریق چربی به صورت موفقیت آمیز انجام شد، مدت زمان باقی ماندن اثرات آن نسبت به دیگر پر کننده ها، بسیار بیشتر خواهد بود.

آیا تزریق چربی در لب دردناک است؟

تزریق چربی در لب یک روش ایده آل برای انجام تحت بی حسی یا دارو های مسکن بوده و می توان آن را بدون ایجاد از کار افتادگی انجام داد.

این عمل بدون درد می باشد. افرادی که تحت عمل تزریق چربی در لب قرار می گیرند درد بسیار کمی را تجربه کرده و یا اصلا احساس درد نخواهند کرد. همچنین به محض اتمام عملیات، درد آن ها از بین خواهد رفت. افرادی که تحت عمل قرار می گیرند، می توانند در حدود یک ساعت پس از اتمام عمل، از کلینیک مرخص شوند. پس از انجام عمل، یک داروی آنتی بیوتیک به مدت یک هفته به همراه دارو های مسکن درد ضعیف، برای فرد تجویز می شوند .پس از انجام عمل، فرد بیشتر احساس ناراحتی و حساس بودن می کند تا احساس درد.

  علت انسداد مجاری اشکی و درمان آن با عمل داكريوسيستورينوستومی (DCR)

عوارض و خطرات

  1. عفونت – این مورد بسیار نادر است. دارو های آنتی بیوتیک نیز به عنوان عوامل احتیاطی برای فرد تجویز می شوند.
  2. خونریزی پس از انجام عمل نیز بسیار نادر است.
  3. بی حسی در پوست و یا ضعف عضلانی که در اثر آسیب عصبی ایجاد می شود . این عوارض بسیار نادر است
  4. جذب شدن چربی های تزریق شده : این مورد، شایع ترین عارضه و مشکل ایجاد شده پس از انجام عمل تزریق چربی می باشد. جذب شدن بافت چربی غیر قابل پیش بینی است. به همین منظور ممکن است از شما خواسته شود که تا سه مرحله، عمل تزریق چربی را تکرار کنید. با این حال زمانی که مقدار رضایت بخش چربی، در محل استقرار پیدا کرد، می تواند تا مدت زمان 5 سال باقی بماند.

برای افرادی که می خواهند لب های پر و برجسته تری داشته باشند ولی مخالف تزریق عوامل خارجی به بدن خود می باشند، تزریق چربی به لب می تواند یک راه حل عالی باشد. در حالی که دیگر پر کننده های لب از جمله کلاژن و رستیلین، از مشتقات حیوانی و انسانی گرفته می شوند، عمل برجسته سازی لب به کمک تزریق چربی، بافت خود بدن را به کار گرفته و به شما ظاهری طبیعی و نرم خواهد داد.

تزریق چربی بهتر است یا تزریق ژل؟

مزایای بسیار زیادی برای انجام عمل تزریق چربی به لب نسبت به تزریق ژل لب و استفاده از پر کننده های غیر طبیعی وجود دارند. تزریق چربی بر خلاف بسیاری از پر کننده ها، یک عمل دائمی است. همچنین در حالی که استفاده از پر کننده های مصنوعی حالتی ثابت به لب ها می دهند، تزریق چربی به دکتر سهرابی این اجازه را می دهد که به لب ها  شکل و ظاهری طبیعی و درخور صورت فرد بدهد. از تزریق چربی می توان برای از بین بردن چین و چروک های عمیق در اطراف دهان بیمار نیز استفاده کرد. با این که می توان این چین و چروک ها را به وسیله ی عمل لیفت صورت از بین برد، بسیاری از افراد روش هایی که کمتر تهاجمی اند را ترجیح می دهند.

آثار ایجاد شده توسط عمل برجسته کردن لب به وسیله ی تزریق چربی، نسبت به تزریق ژل در لب و دیگر پر کننده ها مانند بوتاکس، از دوام بیشتری برخوردار بوده و همچنین خطر ایجاد پاسخ آلرژیک بدن بسیار کمتر بوده چرا که این عمل با استفاده از بافت های طبیعی خود بدن انجام می شود.

  بهترین سن و زمان مناسب برای عمل جراحی زیبایی بینی

معایب و مزایای تزریق چربی به لب

عمل تزریق چربی به لب، یک عمل نسبتا بی خطر می باشد. با این حال به مانند هر عمل جراحی دیگر، احتمال به وجود آمدن عوارض جانبی وجود دارد. این مشکلات ممکن است در ناحیه برداشت چربی و یا در ناحیه تزریق آن ایجاد شده و عبارت اند از عفونت، خونریزی، تورم و ناراحتی های خفیف. یکی از معایب این عمل که جراحان سعی می کنند آن را برطرف کنند، مردن برخی از سلول های چربی در طول انتقال آن هاست. یک جراح با تجربه با انجام دادن برخی کار ها، سعی می کند این عیب را کمتر کند. برای مثال او به جای تزریق یک جای سلول های چربی، آن ها را به صورت جدا از هم و با ایجاد وقفه تزریق می کند. یکی از مزایای این عمل، پایین بودن احتمال ایجاد پاسخ آلرژیک در فرد و همچنین پایین بودن احتمال پس زده شدن بافت پیوندی، می باشد؛ چرا که این بافت از بدن خود فرد برداشته شده است. نتایج این عمل رضایت بخش و طبیعی می باشند. این عمب همچنین یک عمل سر پایی بوده که تنها به چند ساعت زمان ریکاوری نیاز داشته و فرد پس از آن می تواند به خانه رفته و زندگی عادی خود را ادامه دهد.

زمان مشاوره خود را برنامه ریزی کنید

اگر شما می خواهید بدون عمل پروتز لب و یا اعمال جراحی تهاجمی، لب هایی پر و برجسته تر داشته باشید، عمل برجسته سازی لب به وسیله ی تزریق چربی می تواند گزینه ی مناسب برای شما باشد. همین امروز با ما تماس گرفته و یک جلسه ی مشاوره با تیم پزشکی ما برای عمل پروتز لب را برنامه ریزی کنید. در این جلسه می توانید ببینید که آیا عمل تزریق چربی به لب و پروتز لب برای شما مناسب است یا خیر و درمورد هزینه تزریق چربی در لب هم اطلاعات کسب نمایید. هزینه پروتز لب با تزریق چربی برای افراد مختلف متفاوت است و بستگی به انتخاب‌ها و شرایط خاص بیمار، تعداد تزریق‌های مورد نیاز برای برجسته سازی لب ها، و خواسته‌های فرد دارد.

مقالات مرتبط

تلفن تماس