تزریق چربی بدن به صورت برای جوانسازی پوست: پر کردن دائمی صورت

جوانسازی صورت با تزریق چربی بسته به شرایط فعلی شما از فردی به فرد دیگر متفاوت است. شرایط ویژه ی خود را با ما در میان گذاشته و پاسخ دقیق تری دریافت کنید.

تزریق چربی بدن به صورت برای جوانسازی پوست

تزریق چربی به صورت درحقیقت نوعی روش درمانی است  که به تصفیه چربی و استفاده از آن به‌عنوان فیلر تزریقی صورت اشاره دارد. تزریق چربی صورت نوعی روش موثر در جوانسازی صورت و از بین بردن آثار پیری است. با توجه به هدفی که در سر دارید ، ممکن است برای کسب بهترین  نتایج جوانسازی در صورت به تکرار جلسات تزریق چربی نیاز داشته باشید.

هنگامی که جوانسازی صورت مدنظر باشد، پیوند چربی به صورت می‌تواند روش جایگزین جالبی برای مواد پرکننده سنتی محسوب شود. از مزایای این روش درمانی می‌توان به کاملا اتولوگ بودن (مشتق از بدن خود بیمار)، ماندگاری و تاثیر مستقیم ضدپیری آن در پوست و بافت‌های نرم صورت اشاره کرد.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه ی جوانسازی صورت با تزریق چربی در اینجا کلیک کرده و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ مطرح کرده و پاسخ خود را در سریع ترین زمان ممکن دریافت کنید.

برای دریافت مشاوره و رزرو نوبت به صورت تلفنی می توانید از طریق شماره تلفن 36264272 و 36274746 با مطب جراح متخصص و مجرب زیبایی، دکتر سهرابی ، تماس بگیرید.

ویدیوی توضیحات پزشک موجود در مقاله ی ابتدایی در اینجا بارگذاری شود

 

مزایای تزریق چربی در صورت 

انجمن بین المللی جراحی زیبایی پلاستیک مزایای تزریق چربی به صورت را به شرح زیر اعلام کرده است:

• اصلاح چین و چروک‌های عمیق
• اصلاح چاله و ناهمواری‌های پوست صورت
• افزایش حجم نواحی مختلف صورت ازجمله استخوان گونه، گونه‌ها و چانه
• بهبود کیفیت پوست فوقانی که می‌تواند با تاثیرات جانبی مثبتی همراه باشد.

 

حذف چربی نواحی ناخواسته

هریک از ما در نواحی مختلف بدن نظیر شکم، دستگیره عشق، باسن یا ران‌ها چربی‌های مقاومی را داریم که موجب ناراحتی ما می‌شوند. در روش لیپوساکشن، چربی از چنین نواحی برداشت شده و درنتیجه موجب لاغری و خوش‌فرمی هیکل می‌شود. سپس چربی استخراج شده قبل از تزریق به صورت، برای حذف ناخالصی‌ها تصفیه می‌شود.

نتایج طولانی و بلندمدت

تزریق چربی صورت همانند فیلرهای پوستی موجب افزایش حجم صورت می‌شود. با وجود این‌که درمان‌های تزریقی به‌طور موقت حجم از دست رفته صورت را بازمی‌گردانند اما درحقیقت تاثیرات کوتاه مدت دارند. نتایج حاصل از تزریق چربی به صورت می‌تواند به‌طور قابل توجهی طولانی باشد و در بسیاری از موارد موجب جوانسازی دائمی صورت شود.

مقرون به صرفه

تزریق چربی به صورت به‌عنوان یک راه حل طولانی مدت می‌تواند به‌مراتب مقرون به‌صرفه‌تر از تکرار تزریقات فیلرهای پوستی باشد.

ظاهر و احساس طبیعی

از آن‌جایی که در تزریق چربی به صورت دو مورد مشابه یعنی چربی با چربی جایگزین یکدیگر می‌شوند در نتیجه این روش می‌تواند با طبیعی‌ترین نتایج همراه باشد. اگر درمان با موفقیت انجام شود، چربی تزریق شده موجب تشکیل منبع جدید خونرسانی در بدن می‌شود. این امر نه‌تنها موجب پرشدن طبیعی صورت می‌شود بلکه با ظاهر طبیعی همراه خواهد بود. با برداشت چربی، از آن جایی که هیچ ماده خارجی وارد بدن نمی‌شود احتمال واکنش آلرژیک به میزان زیادی کاهش می‌یابد.

متقاضی‌های تزریق چربی به صورت

متقاضی‌های تزریق چربی به صورت

براساس مرکز زیبایی Emorey در ایالات متحده آمریکا، قبل از درمان باید شرایط فردی بیمار در طول مشاوره ارزیابی شود. از الزامات اصلی برای جراحی زیبایی می‌توان به سلامت جسمی و انتظارات معقول بیمار اشاره کرد. دراینصورت بیمار می‌تواند از درمان بهره ببرد.

  ورم بینی بعد از عمل جراحی زیبایی و راه های کاهش آن

بیمارانی که قصد تزریق چربی به صورت را دارند باید چربی کافی برای برداشت در بدن داشته باشند و قبل از اقدام به درمان وزن آن‌ها متعادل باشد. خطر پرکننده‌های صورت بسیار کم است و شرایط انجام چنین درمان‌هایی خیلی سخت نیست.

 

 روش تزریق چربی در صورت 

تزریق چربی صورت شامل مراحل خاص به شرح زیر است:

جمع‌آوری چربی 

جمع‌آوری چربی

تزریق چربی اساسا در طی یک فرایند 3 مرحله‌ای انجام می‌شود:

  • چربی از ناحیه اهداکننده بدن برداشت یا جمع آوری می‌شود.
  • مرجله بعد چربی  پردازش می‌شود تا مناسب تزریق مجدد به قسمت دیگری از بدن، دست یا صورت باشد.
  • چربی به نواحی ( نظیر خطوط بین پلک پایین چشم و گونه‌ها، خطوط و چروک‌های عمیق در نواحی شایع صورت و گونه‌ها) که نیاز به حجیم‌سازی یا پرشدن دارند مجدد تزریق می‌شود.

چربی که برای درمان تزریقی استفاده می‌شود از طریق لیپوساکشن ( به‌عنوان مثال با استفاده از کانولا در تجهیزات  لیپوساکشن بسیار کوچک) جمع‌آوری می‌شود. چربی باید از نواحی که ذخیره چربی کافی (یا زیاد) دارند تهیه شود. این نواحی در بسیاری از بیماران می‌تواند اطراف لگن یا شکم باشد. در طول فرایند لیپوساکشن یک ترکیب متشکل از محلول نمک، بی‌حسی موضعی و آدرنالین به نواحی برداشت چربی تزریق می‌شود. این امر می‌تواند موجب کاهش ناراحتی، تورم و خونریزی شود.

این روش کمک می‌کند تا پوست از چربی که در زیر آن قرار دارد جدا شده و در طول فرایند لیپوساکشن هرگونه آسیب بافتی کاهش یابد.

پردازش چربی قبل از تزریق آن 

سلول‌‌های چربی (مایع) استخراج شده از بدن قبل از تزریق به صورت پردازش می‌شوند. تمام چربی‌هایی که مجددا به صورت تزریق می‌شوند جزء بافت صورت محسوب نمی‌شوند ( سلول‌های چربی که زنده نمی‌مانند اساسا دوباره جذب و دفع می‌شوند.)

اغلب به تکرار تزریقات نیاز است اما این مورد به نواحی که قرار است حجیم سازی (پر) شوند و همچنین نحوه واکنش صورت به تزریقات بستگی دارد.

تزریق چربی توسط جراح بسیار ماهر به خوبی انجام می‌شود. هنگامی که درمان به‌صورت ترکیبی انجام می‌شود ممکن است موجب نتایج بهتری شود. برخی از بیماران ممکن است برای دستیابی به تاثیرات جوانسازی که بدنبال آن هستند تزریق چربی را در ترکیب با فیلرهای تزریقی موقت انجام دهند.

عوامل تاثیرگذار بر جذب چربی پس از تزریق

 

جذب شدن چربی بسیاربستگی دارد به :

  • نحوه تهیه چربی
  • نحوه تزریق چربی

اگر در هنگام تهیه چربی از روش هایی استفاده شود که آسیب کمی به سلول های چربی بزند پایداری چربی بالاست.
اگر تزریق چربی به روش کلاسیک و علمی ودرپلان های مختلف بافتی انجام شود پایداری زیادی خواهد داشت و جزیی از بافت صورت خواهد شد و جذبش بسیار کم خواهد بود.
با این حال گاهی اوقات نیاز به تکرار تزریق چربی وجود دارد که با استفاده از اضافه چربی های گرفته شده این کار انجام می شود.
امروزه یکی از بهترین و کم عارضه ترین روش های جوان سازی دست و  صورت تزریق چربی به صورت می باشد که استفاده از آن روز به روز در حال افزایش است و جایگزین بسیاری از روش های جوان سازی جراحی دیگر صورت شده است.

 بازیابی و مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به صورت 

 بازیابی و مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به صورت

در این قسمت اتفاقاتی را که بعد از تزریق چربی رخ می‌دهند به اختصار شرح می‌دهیم:

هفته اول 

در طول هفته اول بیمار در صورت و نواحی که چربی استخراج شده دچار کبودی و تورم خواهد شد. ممکن است  پوست نواحی آسیب دیده برای کمک به کاهش تورم ماساژ داده شوند که این روش در سایر فیلرهای پوستی انجام نمی‌شود. البته کمپرس یخ هم می‌تواند در تسکین درد و ناراحتی موثر باشد. با وجود این‌که درد و ناراحتی بعد از تزریق چربی خفیف است اما پزشکان درصورت نیاز داروهای مسکن را تجویز خواهند کرد.

  بارداری و حاملگی قبل یا بعد از جراحی بینی؟

 هفته دوم 

بین روز هفتم تا دهم بعد از تزریق، کبودی و تورم سریع کاهش می‌یابد. معمولا در آستانه هفته دوم، کبودی کاملا برطرف می‌شود اما ممکن است مقداری از تورم همچنان مشاهده شود. بسیاری از افراد احساس می‌کنند که بعد از هفته اول می‌توانند به کار خود برگردند اما برخی دیگر ممکن است احساس آمادگی به کار نداشته باشند.

ترمیم لیپوساکشن 

معمولا برای پیشگیری از تجمع خون یا مایع در فضای زیر پوست، ناحیه اهداکننده که از آن چربی استخراج شده با پوشیدن گن یا پانسمان محافظت می‌شود.

در مواردی که مقدار زیادی چربی از بدن استخراج شده برای کمک به خارج کردن آب یا خون زیاد به ندرت به تجهیزاتی نظیر درن نیاز خواهد بود. پزشک برای مقابله با عفونت ممکن است داروی آنتی بیوتیک تجویز کند.

ترمیم صورت 

کبودی و تورم آشکار در صورت معمولا ظرف 2 هفته بعد از تزریق چربی برطرف می‌شود. در هفته دوم، بیشتر بیماران می‌توانند با کمی میکاپ، هرگونه تورم و کبودی باقی مانده در صورت را پوشانده و به خارج از خانه بروند. ممکن است مقداری از تورم برای چندین هفته در صورت بیماران باقی بماند. نکته مهم این است که در طول دوره بهبود باید صبوری کرد تا تورم به‌تدریج برطرف شود.

خطرات و عوارض احتمالی تزریق چربی

خطرات و عوارض احتمالی تزریق چربی

خطرات تزریق چربی در صورت کم، نادر و خفیف هستند. احتمال درد و تورم وجود دارد اما هر بیماری ممکن است به آن‌ها مبتلا نشود. مهمترین نکته منفی این روش این است که صورت و یا لب‌ها ممکن است به سادگی، تمام یا بخشی از تزریق چربی را بازجذب کنند. احتمال اتفاق افتادن همچنین موردی برای یک فرد قابل پیش‌بینی نیست اما بازجذب چربی شرایطی است  که تقریبا برای  بیش از نیمی از بیماران که درمان‌های تزریق چربی را انجام می‌دهند رخ می‌دهد.

از خطرات و عوارض جانبی نادر در تزریق چربی به صورت می‌توان به: واکنش آلرژیک به بی‌حسی موضعی، تغییر رنگ دائمی ناشی از پاره شدن رگ خونی در ناحیه درمان، تجمع کلسیم در بافت‌های بدن (کلسیفیکاسیون)، ظاهر غیرطبیعی اگر تصحیح بیش از حد انجام شده باشد، لخته شدن خون در ناحیه درمان یا اهداکننده، عفونت هایی که از طریق خون منتقل می‌شوند ( ممکن است به‌دلیل درمان‌های زیبایی دیگر یا دندانپزشکی باشد)، بافت اسکار و آمبولی چربی ناشی از تزریق اشتباه چربی در رگ خونی اشاره کرد.

هزینه تزریق چربی در صورت 

ویدیوی توضیحات پزشک در مورد هزینه ی تزریق موجود در مقاله ی اصلی در اینجا بارگذاری شود

سوالاتی که به‌صورت متداول درباره تزریق چربی صورت پرسیده می‌شوند

 در این قسمت مهمترین سوالاتی  را که بیماران درباره تزریق چربی صورت پرسیدند اشاره می‌کنیم:

اگر بعدها بخواهم فیلینگ بیشتری را انجام دهم چه مشکلی پیش خواهد آمد؟ 

بیشتر بیماران معمولا بعد از اولین تزریق چربی راضی هستند اما برخی از بیماران ممکن است تقریبا 6 تا 12 ماه بعد از ترزیق اولیه احساس کنند که به تقویت بیشتر صورت خود نیاز دارند. این شرایط طبیعتا موجب می‌شود تزریق دیگری جداگانه انجام و هزینه آن نیز جداگانه محسوب شود.

چه موقع می‌توان شاهد نتایج نهایی باشم؟

بیشتر کبودی و تورم در هفته اول برطرف می‌شوند. معمولا چربی که در ماه ششم در صورت باقی مانده دائمی و ماندگار خواهد بود.

  ورزش بعد از عمل زیبایی بینی: بهترین زمان شروع و میزان شدت ورزشها

نتایج پیوند چربی چقدر ماندگاری خواهد داشت؟ 

پیوندهای چرب که در صورت انجام شدند به بخش دائمی بافت نرم صورت تبدیل می‌شوند. چربی تزریق شده در صورت همانند بافت‌ چربی که به‌طور طبیعی در بدن وجود دارند درمعرض عوامل طبیعی ازجمله افزایش قابل توجه وزن و روند پیری می‌باشد.

بعد از تزریق چربی چه موقع می‌توانم دوباره کار کنم؟ 

زمان بازگشت به کار و سایر فعالیت‌ها متغیر است و عمدتا به افراد بستگی دارد. در هفته اول، بیشتر بیماران احساس می‌کنند که صورتشان در محیط کاری معمولی دچار تورم زیاد شده است. اما با این وجود بیمارانی که می‌توانند در خانه به کار خود ادامه دهند اغلب روز بعد از تزریق، کار خود را انجام می‌دهند.

آیا روش تزریق چربی دردناک است؟

در اغلب موارد، ناراحتی ناشی از تزریق چربی در صورت خفیف است، درد کوتاه مدت است و با داروهای مسکن خوراکی قابل کنترل است.

این روش چقدر طول می‌کشد؟ 

زمان درمان به ناحیه برداشت و پیوند چربی بستگی دارد. به‌عنوان مثال، اگر درمان ناحیه کوچکی مثل لب‌ها باشد معمولا تزریق ظرف کمتر از 1 ساعت انجام می‌شود. اما اگر هدف ناحیه بزرگتر و جدای از صورت باشد نظیر  لیپوساکن  باسن، تقریبا 3 تا 4 ساعت طول می‌کشد.

چرا باید تزریق چربی را به سایر فیلرهای پوستی ترجیح بدهم؟

با تزریق چربی بدن خود بیمار احتمال هیچگونه واکنش آلرژیک ایجاد نخواهد شد. با وجود این که به‌ندرت پیش می‌آید اما ورود هر نوع ماده خارجی (فیلر پوستی) به بدن می‌تواند با واکنش آلرژیک یا ریجکت (پس زدن) همراه باشد. تزریق چربی بدن خود بیمار از بروز چنین مشکلی پیشگیری می‌کند چراکه بدن حتی در موقعیت جدید نیز، بافت چربی را به‌ عنوان بخشی از خود شناسایی می‌کند. در بسیاری از بیماران، تزریق چربی در صورت در مقاسه با فیلرهای زیبایی ممکن است مقرون‌ به صرفه‌تر باشد. معمولا برای حفظ نتایج حداقل 1 بار در سال باید تزریق مجددا انجام شود.

برای پیوند چربی به چه مقدار چربی نیاز خواهم داشت؟

فقط مقدار چربی که برای پیوند نیاز است از بدن استخراج خواهد شد مگر این‌که بیمار لیپوساکشن اضافی دیگری نیز داشته باشد. درمان زیاد و یا تزریق زیاد روش ایده‌آلی نیست چرا که این کار موجب تشکیل توده‌‌ی از چربی می‌شود که برای منبع خون بسیار بزرگ بوده  و درنتیجه  این امر موجب از دست رفتن سلول‌های چربی می‌شود. علاوه‌براین، هدف از تزریق چربی کسب نتایج طبیعی و پیشگیری از تکرار زیاد تزریق در صورت است. برخی مواقع بهتر است که تزریق در مراحل مختلف انجام داد.

برای دستیابی به نتایج مطلوب چند تزریق لازم است؟ 

بیشتر بیماران تنها با اولین تزریق به نتایج دلخواه خود می‌رسند اما برای تقویت بیشتر نتایج ممکن است به تزریق دوم نیاز باشد.

چه عواملی نتایج پیوند چربی را تعیین می‌کنند؟ 

نتایج تزریق چربی به عوامل مختلفی نظیر: آناتومی و خطوط خارجی نواحی تحت درمان، میزان چربی موردنیاز به عنوان منبع پیوند، میزان چربی که بعد از برداشت و پردازش برای پیوند آماده است، میزان چربی پایدار بعد از تزریق، سلامت عمومی بیمار، انتظارات معقول و درک کامل مزایا و معایب روش درمانی بستگی دارد.

جوانسازی صورت با تزریق چربی بسته به شرایط فعلی شما از فردی به فرد دیگر متفاوت است. شرایط ویژه ی خود را با ما در میان گذاشته و پاسخ دقیق تری دریافت کنید.

 

مقالات مرتبط

Call Now Buttonتلفن تماس