متخصص جراحی زیبایی بینی: بررسی صلاحیت و فاکتورهای مهم جراح خوب

متخصص جراحی بینی

جراحی رینوپلاستی قطعا یکی از بهترین جراحی‌های موجود می‌باشد که افراد اغلب آن را انتخاب می‌کنند. این جراحی به عمل بینی نیز شناخته می‌شودکه بدون تردید در اکثر زنان بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. البته دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است به این عمل نیاز داشته باشند. مهم نیست که چه اتفاقی می‌افتد، در صورتی که در ابتدا افراد بهترین مرکز جراحی زیبایی بینی را انتخاب کنند، می‌توانند بهترین عمل جراحی را انجام دهند. قبل از تصمیم گیری در مورد هر یک از جراحان، فرد باید موارد مختلفی را در نظر بگیرد.

دکتر حمید رضا سهرابی،جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و دارای مدرک بورد تخصصی گوش وحلق وبینی می‌باشد.پس ازدریافت بوردتخصصی،ایشان دوره تکمیلی جراحی پلاستیک بینی وآندوسکوپی پیشرفته سینوس را در تهران(دانشگاه علوم پزشکی ایران) طی نمودند.ایشان از سال2008 میلادی،عضو ثابت و رسمی جامعه جراحان پلاستیک بینی آمریکا می‌باشند. برای مشاهده نمونه جراحی‌های زیبایی بینی توسط ایشان به کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

جراحی زیبایی بینی

    جراحی زیبایی بینی

    اگر از بینی خود ناراضی هستید یا از دیدن آن اذیت می‌شوید، اگر بینی شما خوب به نظر نمی‌رسد یا برای صورت شما مناسب نیست، می‌توانید بینی خود را اصلاح كنید. اگر احساس می‌کنید که بینی تان بیش از حد کوچک یا بیش از اندازه بزرگ، خارج از مرکز، قوزدار، توپی، بیش از حد مردانه و یا بیش از حد زنانه است، می‌توانید برای رفع مشکل رینوپلاستی انجام دهید. اگر احساس می‌کنید که نوک بینی شما بیش از حد پهن است یا پل بینی شما بیش از حد کشیده است یا سوراخ‌های بینی تان بسیار بزرگ است، بهترین جراح رینوپلاستی می‌تواند به شما کمک کند تا ظاهری که می‌خواهید را به دست آورید. اگر بینی شما باعث دشواری در تنفس و یا درست خوابیدن می‌شود، می‌توانید برای همیشه از این ناراحتی رهایی یابید. اگر بینی خود را عمل کرده‌اید و آنطور که انتظار یا امید داشته‌اید، نشده است، می‌توانید رینوپلاستی ترمیمی انجام دهید و بینی که همیشه می‌خواستید را به دست آورید. هنگامی که این عمل جراحی پایان می‌یابد، ظاهر بینی شما می‌تواند به همان صورت باقی بماند یا جراح شما می‌تواند تغییراتی ایجاد کند تا اطمینان حاصل شود که بینی شما جذاب، دارای ظاهری طبیعی و در تعادل با ویژگی‌های دیگر صورت شما می‌باشد. هنگامی که تصمیم به داشتن "بینی جدید" یا اصلاح بینی خود گرفتید، تصمیم بعدی شما یعنی انتخاب جراح نیز برای رسیدن به موفقیت بسیار مهم است.

    چه چیزی باعث مناسب بودن یک جراح زیبایی بینی می‌شود؟

    جراح زیبایی بینی

    انتخاب جراح یکی از مهمترین تصمیماتی است که در هنگام آماده سازی رینوپلاستی انجام می‌د‌‌هید. بسیاری از جراحان این فرآیند را انجام می‌دهند، اما چگونه باید انتخاب کنید؟ چه چیزی باعث خوب بودن یک جراح زیبایی بینی می‌شود؟ چهار اصل زیر را بخوانید و آن‌ها در جراح خود جستجو کنید.

کار نیکو کردن از پر کردن است و زمانی که صحبت از رینوپلاستی به میان می‌آید، این ضرب المثل قدیمی قطعا درست خواهد بود. هر چه جراح بینی شما عمل‌های بیشتری انجام داده باشد، سطح مهارت او بالاتر است. به دنبال جراحی باشید که در رینوپلاستی تخصص دارد، نه کسی که گاهی اوقات این عمل را انجام می‌دهد. تکنیک‌ها و روش‌های مورد استفاده به طور مداوم در حال تحول هستند و شما نیاز به جراحی دارید که در صدر آخرین تحقیقات قرار داشته باشد تا بتوانید بهترین نتایج را به دست آورید.

هنگامی که صحبت از انتخاب جراح به میان می‌آید، پیدا کردن فردی که به خوبی گوش می‌دهد ضروری است. شما نیاز به فرد جراحی دارید که طرح جراحی را بر اساس نیازها و خواسته‌های شما برنامه ریزی می‌کند. هیچ بینی کاملا بی نقصی وجود ندارد و دستیابی به ایده آل شما نیاز به همکاری نزدیک با شما دارد. جراحی را انتخاب کنید که باعث راحتی شما می‌باشد. قبل از انتخاب نهایی خود، مشاوره یک راه عالی برای ارزیابی افراد بالقوه خواهد بود. از پرسیدن سوال‌های فراوان هراس نداشته باشید. شما به دنبال جراحی هستید که مایل به برقراری ارتباط با شما باشد. بدیهی است که همچنین می‌خواهید جراح تان در مورد گزینه‌های مختلف با شما بحث و تبادل نظر کند و اگر چیزی هماهنگ و یا طبیعی به نظر نمی‌رسد، بر این اساس با شما صحبت کند.

یک جراح رینوپلاستی مجرب باید در تمام انواع جراحی زیبایی بینی، از جمله رینوپلاستی معمول، رینوپلاستی قومی و رینوپلاستی ترمیمی مهارت داشته شود. اگر چه این سه روش همگی شامل عمل بینی هستند، اما برای دستیابی به نتایج مطلوب نیاز به تکنیک‌های مختلف و مجموعه مهارت‌های متفاوت دارند. بسیاری از افراد آگاهی ندارند که بینی‌های اقوام دیگر دارای ساختار متفاوتی نسبت به بینی‌های نژاد سفید پوست هستند و نیاز به دستان ماهری دارد تا یک نتیجه طبیعی و زیبا را ایجاد نماید.

به دنبال جراحانی باشید که از ارائه عکس‌هایی از کار خود امتناع نکنند، مقالاتی منتشر کرده باشند و ارائه‌های حرفه‌ای داشته باشند و اعضای سازمان‌های تخصصی رینوپلاستی باشند. توصیه‌های بیماران، جوایز و بررسی‌های آنلاین یکی دیگر از منابع عالی برای تعیین کیفیت جراح بالقوه شماست. نتایج جراحی بینی شما تا حد زیادی به جراحی که انتخاب می‌کنید بستگی دارد. برای این تصمیم مهم وقت بگذارید.

نکاتی که باید در انتخاب جراح در نظر بگیرید

نکات

موارد زیر نکاتی هستند که افراد باید در زمان انتخاب بهترین کلینیک، به طور جدی در نظر بگیرند

سوالاتی بپرسید

سوالات

جراح رینوپلاستی را انتخاب کنید که می‌توانید با او صحبت کنید. پرسیدن سوالات می‌تواند به شما در درک گزینه‌های مناسب و روند جراحی کمک کند. او باید از سوالات شما استقبال کند و بیماران را تشویق نماید تا قبل از عمل شان در مورد رینوپلاستی تا جایی که ممکن است آگاهی پیدا کنند.

گزارش بیماران را مطالعه کنید

عکس‌ها و بررسی‌های بیماران می‌تواند بینش کافی را نسبت به نوع تجربه‌ای که ممکن است با یک جراح خاص داشته باشید، ارائه دهد. برخی از گزارشات بیماران واقعی را در سایت پزشک مرور کرده و گالری رینوپلاستی او را مشاهده نمایید.

برای هزینه چانه نزنید

وقتی که صحبت از رینوپلاستی به میان می‌آید، تجربه و کیفیت بسیار بیشتر از قیمت اهمیت دارد. جراح خود را تنها بر اساس هزینه انتخاب نکنید. این بدان معنا نیست که شما نمی‌توانید در روند عمل خود معامله خوبی داشته باشید، بلکه به این معنی است که شما باید جراح خود را بر اساس کیفیت، تجربه، رضایت بیمار، و غیره انتخاب کنید. دستیابی به نتایج درست در اولین عمل، از جراحی‌های ترمیمی پر هزینه در آینده جلوگیری می‌کند.

شهرت

شهرت

اعتبار کلینیک‌ها و جراحان مسئله مهمی است. اگر کسی به خاطر شهرت خود کلینیک مراجعه کند، متوجه خواهد شد که متخصصان آن مرکز باید پزشکان بزرگی باشند. این مسئله به وضوح به این دلیل است که بهترین کلینیک‌ها بهترین جراحان را در خود دارند. قطعا اعتبار کلینیک بیشترین اهمیت را دارد.

تنوع جراحی‌ها

این نکته یکی از مهمترین مسائلی است که افراد باید به دنبال آن باشند. البته، 4 نوع جراحی شایع بینی وجود دارد که افراد می‌توانند انتخاب کنند. انواع مختلف جراحی‌های قابل انجام، برای متمایز کردن کلینیک لازم است. این مسئله نیز نشان می‌دهد که آن مرکز چقدر کارآمد می‌باشد. بدون شک عوامل مختلف دیگری وجود دارد که افراد باید صرف نظر از نوع جراحی در نظر بگیرند! فرد باید بداند که در درجه اول بهترین جراحان پلاستیک نتیجه انتخاب بهترین درمانگاه خواهند بود!

بهترین جراحان بینی از چه روش‌هایی برای اصلاح فرم بینی استفاده می‌کنند؟

اصلاح فرم بینی

رینوپلاستی باز و رینوپلاستی بسته دو روش برای تغییر شکل نوک بینی است. رینوپلاستی باز به این معنی است که برشی در ناحیه کولوملا (بافت نرم بین سوراخ‌های بینی) وجود دارد، در حالی که رینوپلاستی بسته به این معنی است که تمام برش‌ها در داخل سوراخ بینی ایجاد می‌شوند. با این حال، تفاوت‌های بسیاری فراتر از یک برش وجود دارد و هر دو روش دارای مزایا و معایبی هستند.

جراحی باز

رینوپلاستی باز دارای مزیت بارز مشاهده مستقیم غضروف می‌باشد. با این حال، شاید مهمتر از آن این نکته باشد که امکان دستکاری و تغییر شکل بینی با کنترل بیشتر، و دقیق‌تر و حتی به شیوه‌هایی که در رینوپلاستی بسته ممکن نیست، وجود دارد. برای بیمارانی که نیاز به میزان زیادی برجسته کردن بینی (بینی از صورت بیرون‌تر می‌آید) یا فشرده کردن بینی (بینی را به صورت نزدیک‌تر می‌کنند) دارند، اغلب رینوپلاستی باز بهتر است. بعضی از انواع بینی، از جمله غضروف بینی هم محور با سر نیز به رینوپلاستی باز بهتر پاسخ می‌دهند. غضروف‌هایی که به جای گوش به سمت بالای سر جهت گرفته اند (عمودی قرار دارند)، در قسمت خارجی غضروف ضعیف هستند. اغلب اوقات با یک رویکرد اندونازال، گردی بینی مورد توجه قرار می‌گیرد و امتداد بیرون بینی بیماران باریک‌تر می‌شود.

جراحی بسته

رینوپلاستی بسته دارای مزیت‌هایی از جمله کاهش زمان عمل، تورم کمتر و دوره بهبودی بعد از عمل کوتاه‌تر و عدم ایجاد جای زخم در طول کلوملا می‌باشد. بسیاری از بیمارانی که رینوپلاستی بسته انجام می‌دهند، تورم کمتری خواهند داشت. در برخی از بیماران که تحت فرآیند اصلاح جزیی نوک بینی قرار می‌گیرند، تقریبا هیچ تورم بینی تا دو هفته پس از عمل وجود ندارد. با این حال، هدف رینوپلاستی این است که بینی را به صورت مورد نظر شکل دهیم. اکثر بیماران بیشتر از این که به تورم حاصل توجه کنند، در مورد نتیجه نهایی خود نگرانی دارند.

انجام جراحی ترمیمی توسط متخصص رینوپلاستی

رینوپلاستی ترمیمی یک حوزه بسیار تخصصی در زمینه جراحی پلاستیک است. این عمل نتایج نامطلوب جراحی رینوپلاستی را اصلاح می‌کند که اغلب به عنوان سخت‌ترین عمل در جراحی زیبایی شناخته می‌شود. در اکثر موارد، رینوپلاستی ترمیمی نیاز به کوچک کردن اندازه بینی دارد. مشکلات رایج شامل باقی ماندن قوز بینی (برجستگی روی پل بینی، بدشکلی عقابی نامیده می‌شود)، پهن و بدون شکل ماندن نوک بینی، افتادگی نوک بینی، یا پهن بودن بیش از حد سوراخ‌های بینی می‌باشد. از آن جا که مشکلات برای هر بیمار متفاوت هستند، جراحی رینوپلاستی ترمیمی باید با مشکلات منحصر به فرد هر بیمار مطابقت داشته باشد. اقدامات لازم ممکن است ان قدر ساده باشند که به حذف اندکی بیشتر غضروف یا استخوان و یا تغییر شکل غضروف بینی محدود شود. در موارد دیگر بینی باید با افزودن غضروف و پیوند بیشتر برای محافظت، بازسازی شود. اگر در رینوپلاستی ترمیمی غضروف بیش از حد برداشته شود، بینی فرو خواهد افتاد. وقتی که نتایج رینوپلاستی یک ظاهر غیر طبیعی به شکل "نوک بینی فشرده"، "بینی خوکی" یا یک پل بینی افتاده که "ناهنجاری V معکوس " نامیده می‌شود، ایجاد می‌نماید، پیوند غضروف ضروری است.


به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است